Projekty
realizowane ze środków
Budżetu Obywatelskiego
2018

Relacja z Wizyty Gwiazd - Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski

2018-04-05 15:30
Relacja z Wizyty Gwiazd - Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski

Polscy bobsleiści Mateusz Luty i Grzegorz Kossakowski byli pierwszymi sportowcami, którzy odwiedzili Lublin w ramach zadania wizyta gwiazd - finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2018. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 40 w Lublinie. 

Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Ewa Sadowska, który przywitała przybyłych gości. Kilka słów do wszystkich skierował Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki - Pan Jakub Kosowski i w imieniu Prezydenta Miasta Lublin na ręce sportowców złożył listy gratulacyjne z podziękowaniami za tegoroczne wyniki sportowe oraz udany występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Na koniec tej części spotkania głos zabrał Prezes Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu - Pan Marek Wiśniowski. 

Drugą cześć spotkania poprowadził kol. Rafał Koszyk - były bobsleista, a teraz manager zawodników. Zostało ono podzielone na cześć: kiedy to uczniowie zadawali pytania Mateuszowi i Grzegorzowi. Kolejnym etapem były pytania od sportowców, a chętni uczniowie po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi zostali nagradzani. Nie zabrakło prezentacji kombinezonu w którym wystąpili na Igrzyskach PyeongChang 2018, a na sam koniec spotkania każdy mógł przymierzyć kask w którym startują na zawodach. 

Całe wydarzenie zostało wzbogacone o występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 40. W trakcie spotkania zawodnicy należący do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie złożyli kilkadziesiąt podpisów na kartach, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczniów w Szkole. 

Wizytę gwiazd zorganizowała Fundacja Lubelska Manufaktura Inspiracji w Lublinie, na którym wydarzeniu nie zabrakło Pani Marzeny Myślińskiej - Prezes Fundacji. Zapraszamy do oglądania galerii, dostępnej na FB: 
Aktywny Uczeń - Fundacja Lubelska Manufaktura Inspiracji