Projekty
realizowane ze środków
Budżetu Obywatelskiego
2019

Trwają przygotowania do wznowienia zajęć

2019-01-31 11:27
Trwają przygotowania do wznowienia zajęć

Trwają przygotowania do wznowienia zajęć sportowo-rekreacyjnych z projektu Aktywny Student i uruchomienia zadania Aktywni Młodzi Pełni Pasji, które realizowane są z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2019. 

Aktywny Student jest kontynuacją projektu z lat poprzednich. Na pięciu największych lubelskich uczelniach od 18 lutego br. roku będą realizowane zajęcia sportowe tj. boks, fitness, kick-boxing, piłka siatkowa, siłownia, strzelectwo, taniec, trójbój siłowy czy wspinaczka sportowa. 

Aktywni Młodzi Pełni Pasji to zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów i studentów mieszkających w Lublinie w wieku 16-26 lat. Projekt będzie znakomitą okazją integracji młodzieży szkolnej i studentów. W drugiej połowie lutego br. wystartują na pewno zajęcia z fitness, futsalu, squasha, siły/kondycji, strzelectwa, wspinaczki sportowej. Ponadto w ramach zadania odbędą się min. cztery turnieje e-sport: trzy w grę zręcznościową FIFA* (dwa turnieje eliminacyjne i turniej finałowy) oraz jeden w grę strategiczną LOL** (eliminacje online i turniej główny). 

Więcej szczegółów przekażemy wkrótce...

---

* - FIFA czyli Fédération Internationale de Football Association to seria komputerowych gier sportowych o tematyce piłki nożnej, zazwyczaj rozgrywka odbywa się 1 vs 1, 2 vs 2 lub 3 vs 3, a turnieje odbywają się na konsolach 
** - LOL czyli League of Legends jest to gra typu MOBA - multiplayer online battle arena, w lipcu 2013 roku została uznana za pełnoprawny sport, celem gry jest obrona swojego Nexus-a - najważniejszej części bazy oraz zniszczenie obiektów należących do przeciwnika

 

Materiał: Michał Wysokiński, Piotr Rejmer