Projekty
realizowane ze środków
Budżetu Obywatelskiego
2018

Relacja z Wizyty Gwiazd - Aleksandra Rudzińska

2018-10-17 13:25
Relacja z Wizyty Gwiazd - Aleksandra Rudzińska

Mistrzyni Świata we wspinaczce sportowej - Aleksandra Rudzińska była gościem w Szkole Podstawowej Skrzydła w Lublinie. Spotkanie odbyło się w ramach zadania wizyta gwiazd - finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2018. 

Było to wielkie przeżycie dla uczniów Szkoły Podstawowej Skrzydła w Lublinie, którzy z uwagą słuchali opowieści Aleksandry Rudzińskiej o swojej karierze i drodze do tytułu mistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas. Spotkanie trwało ponad godzinę - nie zabrakło pytań od uczniów, którzy mieli ich bardzo dużo. Pytali o wszystko: czy zdrowo się odżywia, jakie chciałaby mieć zwierzątko oraz czy zaprosi ich na swój ślub. 

- Szczerze to nie spodziewałam się takiego przyjęcia. Tych uczniów znam, bo z niektórymi tutaj pracuję. Nie sądziłam, że tyle rzeczy związanych z moim życiem zawodowym i prywatnym jest dla nich tak interesujące. To było fajne i bardzo miłe. To ich zaangażowanie, które również i mnie uskrzydliło - opowiadała po spotkaniu Aleksandra Rudzińska. 

- Uważam, że takich spotkań powinno być więcej. Dzieciaki na co dzień nie mają czasu spotkać się z ludźmi, którzy ich inspirują. Nie mają skąd czerpać motywacji, bo widzą ich głównie w Internecie na filmikach. Fajnie dla nich jest spotkać jakąś osobę osobiście, zadać jej pytanie czy zrobić sobie zdjęcia bądź przytulić się - dodała najlepsza zawodniczka na świecie we wspinaczce sportowej na czas. 

Dla tych uczniów, którzy najuważniej słuchali i szybko zgłaszali się do zadawanych pytań przez Aleksandrę Rudzińską przygotowaliśmy nagrody. W drugiej częsci spotkania przeszliśmy na ściankę wspinaczkową, gdzie pod okiem Mistrzyni, uczniowie mogli spróbować swoich sił.   

Wizytę gwiazd zorganizowała Fundacja Lubelska Manufaktura Inspiracji w Lublinie. Zapraszamy do oglądania galerii, dostępnej na FB: Aktywny Uczeń - Fundacja Lubelska Manufaktura Inspiracji