Projekty
realizowane ze środków
Budżetu Obywatelskiego
2019

FIFA 2019 - poznaliśmy zwycięzcę turnieju

2019-05-15 13:43
FIFA 2019 - poznaliśmy zwycięzcę turnieju

Jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie - piłka nożna, blisko 25 lat temu doczekała się pierwszej odsłony komputerowej gry sportowej. W tym roku dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Lublin ponad 200 uczniów i studentów wystąpiło w trzech turniejach FIFY 2019. Zwycięzcą został Bartłomiej Litwiniec. 

Przypominamy, że odbyły się już trzy turnieje FIFA 2019 organizowane w ramach zwycięskiego projektu pn. Aktywni Młodzi Pełni Pasji w Budżecie Obywatelskim Miasta Lublin na rok 2019. Podczas sobotniego turnieju finałowego, w którym wzięło udział trzydziestu dwóch graczy, odbyły się również akcje towarzyszące. Można było swobodnie zagrać w grę FIFA 19, NBA 2k19 oraz FORZA. Przygotowaliśmy również bezpłatne zbadanie składu masy ciała i czasu reakcji. Były prowadzone porady żywieniowe i warsztaty dot. prawidłowego wykonywania ćwiczeń czy planowania programów treningowych. 

Dzięki projektowi edukowaliśmy i integrowaliśmy młodzież z Lublina wykorzystując współczesne metody. W projekcie wzięło udział blisko 500 młodych mieszkańców Lublina, a to jeszcze nie koniec. Kolejne wydarzenia zaplanowane zostały na jesień 2019 roku. A szczegółowe wyniki turnieju finałowego FIFA 2019 znajdują się na stronie internetowej, natomiast galeria zdjęciowa z turniejów jest w wydarzeniu na Facebook

Turniej finałowy FIFA 2019: 
1. Bartłomiej Litwiniec
2. Krzysztof Paśko
3. Cezary Kubiś

 

Foto: Bartłomiej Wójtowicz, Materiał: Piotr Rejmer